HP 7. kniha - genialní konec nebo brak?

19. prosince 2010 v 22:14 | Velké Té |  Knihy
(Baví mě si vymýšlet hrozně inteligetní a umělceký titulky :D:D:D)

Protože jsem hrozně hustá, tak jsem si tu knížku přečetla až teď. Dobře tohle byl blbej vtípek. Ale mě se jí prostě číst nechtělo, když vyšla a ani jsem nebyla zvědavá jak to skončí. Proč? Asi proto, že mi bylo jasný, jak to skončí. Bylo prostě jasný, že to skončí dobře. Někteří lidé vy trochu vyspoilerovali obsah, ale nevadilo mi to. Stejně mi to nezkazilo zážitek. Teď ale ke knize.

Pár lidí mě přesvědčovalo abych to nečetla a nekazila si zážitek z filmu. Filmy prý je lepší. Hmm...asi je. První půlka určitě. V knize je ta první půlka neskutečně nudná a Rowlingová to podle mě zbytečně prodlužuje. Některý momenty jsou opravdu důležité..třeba Godrikův důl je důležitý a proto se nedivím, že mu věnovala tolik stránek. Ale příliš mnoho jich věnuje přípravám, kdy se chystají vniknout na ministerstvo. Také věnuje příliš času tomu jejich putování. Pořád se stěhují z místa na místo. Řeší, že namjí jídlo. Hádají se kvůli viteálům. NUDA.

Když tedy knížku rozdělím podle filmu, v první části se nic důležitého nestane. Druhá je najednou hrozně akční. Všechno jde až moc rychle. Po půl ruce se jim podařilo zničit medailonek. Skoro rok pátrali po ostatních a najednou během jednoho dne a noci najdou a zničí zbytek. A já si říkám: Cože? Jak sakra Harry přišel, že zbytek viteálů jsou ty předměny Roweny z Havraspáru a Helgy z Mrzimoru? Kvůli tomu druhýmu se vloupali ke Gringotovejm. Večer toho dne se setkali s bratrem Brumbála. A později v noci se dostanou do Bradavic, kde o tom vloupání mluví, jak kdyby se stalo před měsícem. To je prostě divný!!!

V druhé půlce najednou začnou všichni umírat. Znovu se ptám proč. Chápu, že nemůžou všichni přežít. To by z toho byla trapná pohádka. Ale trapný je to stejně. Rownlingovou baví zabíjet nejlepší postavy. Ale nevadí no..

Sice se tady jenom rozčiluju, ale musím uznat jednu věc. Rownlingowá umí napsat pravý drama. Brečela jsem u Snapových vzpomínek (cca 15 stran). A pak asi několik dalších kapitol :D.

A teď chci něco napsat k úplnému konci. O devatenáct let později. Super. Jsme šťastná, že se nakonec krásně všichni navzájem vzali, že jsou hrozně happy, ale mě chybí odpovědi na spoustu otázek. Co se stalo s Hermioninými rodiči? Co se stalo se zbytkem Weaslyových? Co se stalo s Lenkou? Koho si vzal Draco? Kdo je Vicky? ("Náš Tedd Lupin se mucká s naší Vicky"). A opravdu si Rowlingová nemohla vymyslet lepší jména než: Hugo, Rose, Scorpius, Albus Severus? (fajn to poslední se mi už nezdá tak strašný..ale Hugo? Proč ho nepojmenovali Fred?)

Suma sumárum: Kniha se mi líbila, ale radši se podívám na film, než abych to znovu četla. Sice ve filmu lecos chybí, ale já už ta fakta znám, takže mi to nevadí. To je asi vše co bych k tomu chtěla říct.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama