Únik nebo vysvobození

30. ledna 2011 v 23:06 | Velké Té |  Whoa
Šokující nové téma týdne...sebevražda..tohle téma je v moderní světě docela tabu. Proč tomu asi tak je? Podle mě je v nás zakořeněná ta úcta k životu. Život je posvátný a toho kdo si ho dobrovolně vezme, čeká jen zatracení a věčná muka.

Já v podstatě ani nevím o čem přesně mám psát. Tak napíšu asi jen krátký článek, krátkou úvahu. A učiním menší přiznání. To co teď napíšu, tak o tom jsem řekla jen jednomu člověku. Já jsem hodně přemýšlela o sebevraždě. O tom, že se zabiju. A musím říct, že pro mně by to znamenal únik i vysvobození. A mám krásný oslí můstek k titulku. Proč se lidé chtějí zabít? Je spousta důvodů...přijdou o všechny peníze. Ztratí smysl života.. a tak. Někdo by mohl třeba namítnout, že žádnej z těch důvodů není adekvátní a dá se řešit. Ale kdo určuje, že ten důvod je na tolik vážný, aby byl opodstatněný? (blbý slovo xD) Určujeme si to my sami. Já zastávám tento názor: Člověk má právo na život. Takže logicky musí mít i právo si ten život vzít. Je to každýho osobní rozhodnutí a neměli by jsme mu v tom bránit. Pak ten člověk je jenom nešťastnej. Ano je pravda, že i jeho okolí je nešťastný, že umřel, ale co se dá dělat. Já vím, že je to hnusný, ale tak to cítím. 

Můj kamarád si už od 12 let pohrává s myšlenkou, že se zabije. Snažím se mu trochu pomoct a pochopit proč to chce udělat. Chci znát důvod. Mám srovnání se sebou. A jeho důvody mi nepřijdou správné. On si myslí, že ano. Je to všechno o názoru. A když to chce udělat, tak se prostě zabije. Mě například bude strašně chybět. Ale on si to nejspíš neuvědomuje. Je to od něj možná trochu sobecké. Ovšem ať už jsme jakkoliv zběhlí v psycholigii, jakkoliv toho člověka známe, nikdy nevíme, co se mu honí hlavou, na co myslí a tak.

Je to složité...a tohle téma je opravdu komplikované...a psát o něm je těžké...a zdá se, že mi došla slova...

dám sem odkaz na dva články na tohle téma..článek od Lawiane mě hodně zaujal, protože tohle téma pojala úplně jinak a stojí za to si ho přečíst


a článek od Tajwy je prostě pro pobavení a trošku na odlehčení :D aby jsme to sebevraždu nebrali tak vážně :D

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama