It's Kind of a Funny Story

14. července 2011 v 23:31 | Velké Té |  Filmy
když se nemůžu o svůj názor podělit na čsfd, napíšu ho sem!.. :)

Film zajímavý už názvem. Aspoň pro mě. Po přečtení obsahu mě to zaujalo. Teenager, který sám jde do psychiatrick léčebny? Hmm...a ještě se dostane mezi dospělé pacienty. Ok, tak to zkusím. Mohlo by to za něco stát. A taky, že jo.

Jediný z herců, kterého byste mohli znát, je Zach Galifianakis, známý hlavně z filmů Hangover (čeky Pařba ve Vegas/Bankoku). Pak se tam v malé roličce mihne Lauren Graham, ale opravdu je okrajově.

Jak už jsem řekla film je o teenagerovi. Šesnátiletý Craig chce spáchat sebevraždu. A proto se rozhodne jít na pohotovost s tím, že je vážný případ, že má deprese a chce se zabít. Doktor po mírné váhání přijme a umístí ho na 3rd North. Oddělení psychiatrie pro dospělé, protože to pro mláděž je zrovna v rekonstrukci. Craig potkává Bobbyho, který ho lecos naučí, egypťana, který odmítá vyjít z pokoje a svojí vrstevnici Noelle, která je velmi hezká fajn holčina. Přeskočí jiskra a románek je na světě. Tolik asi k příběhu.

Jak na mě film působí? Vídím kluka, který si myslí, že je absolutně netalentovaný, není dost chytrý pro školu, na kterou chodí. Není dost chytrý na letní program té školy. Zatímco jeho přátelé jsou výkvět geniálnosti. Stejně tak jako jeho mladší sestra. Otec nemá skoro vůbec čas a syna nutí, aby na ten letní program šel. Matka je přehnaně úzkostlivá. A náš maldý hoch padá do depresí. Naprosto skvělé jsou jeho představy, co by se stalo, kdyby.... Jako každý mladý chce to nejlepší, vystudovat nejlepší školy, být bohatý, mocný a úspěšný. Jenže jak už jsem psala, myslí, že pro to není dost dobrý a tak než, aby skončil sám, někde v kanále, radši se zabije.

V léčebně ale zjistí, že jeho problémy vůbec nejsou skutečné. Scény, kdy se ukáže jak skvěle kreslí a zpívá jsou úžasné. Craig objeví sám sebe a to, co ho skutečně baví. Pozná lidi se skutečnými problémy. A právě to je podle mě myšlenka celého filmu.

Ano, kdyby tento film šel do kin, davy lidí by na něj nešly, proto ho distributoři rovnou šoupli na dvd. Za schlédnutí, ale rozhodně stojí. Odpočinete si u něj a trošku se zamyslíte. Prostředí psychiatrie je příjemné a opravdu velmi zkreslené, ale myslím, že tak to ve filmu chodí a vůbec to nekazí zážitek z filmu. Dávám 5 hvězdiček, protože si to zaslouží. Za tu hudbu, za výtvarno, za prostředí a i za ty herce, protože se svých rolí zhostili skvěle a vy jim jejich postavy opravdu věříte.
 


Komentáře

1 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 14. července 2011 v 23:39 | Reagovat

Mě se film docela dost líbil, jen mi občas přišlo, že hlavní představitel trochu přehrával, a jeho postava pak vyzněla, že má jenom potřebu na sebe upozorňovat, a né že chce pomoct. Teda aspoň ze začátku mi to tak dost přišlo, ale stejně se mi film dost líbil :D

2 hudgens-twitter hudgens-twitter | Web | 14. července 2011 v 23:44 | Reagovat

ď že aspoň to a priď zas

3 Tess Tess | Web | 14. července 2011 v 23:54 | Reagovat

[1]: taky zajímavý poznatek :) jeho problémy prostě nebyly skutečné...jen je zveličoval.. ale jinak se mi film moc libí :D

4 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 15. července 2011 v 23:18 | Reagovat

[3]: Přesně!

Jinak co se týče Fairy Tail, já jsem se toho počtu dílů taky děsila, a k tomu samotný anime pořád vycházelo a stále vychází, takže jsem si říkala, že to nikdy nedokoukám, ale jde o to jestli tě to chytně nebo ne. Mě to po první díle vůbec nechytlo, ale druhý díl jsem si zamilovala, a pořád jsem se smála, takže jsem stahovala pořád další a další díly :D Můžu se zeptat, na jaký žánr anime koukáš? :D Nebo třeba tvoje nejoblíbenější anime? :D Za chvíli nebudu mít na co koukat, takže potřebuju něco do zásoby :D Hehe, teď mě napadlo, že Fairy tail je nic proti množství dílů Naruta, do kterých já osobně nikdy stejně nepůjdu :D

5 Kulpype Kulpype | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 6:01 | Reagovat

Lump armpit brings discomfort, pulls. To delay visit doctors should not. Seal under the muscle cavity may turn out to be cancer illness. But most often it is result frequent use deodorants, non-compliance rules personal hygiene, strong sweating. Redness triggers a close blouse, polluted razor, the infection.
<a href=http://armpit.info/a-painful-lump-in-the-armpit>large lump under armpit</a>  
Discomfort under the arm, redness, lump getting warm? This is the abscess that will will have to be opened, after that drink medications. In the first stage cost ointments, antibacterial medicines. When the process is started, the required surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama